Telefon: (12) 267 24 56 | ul. Wadowicka 6 | Kraków-Podgórze-Łagiewniki budynek BUMA SQUARE | biuro@elkomp.com.pl

Naprawa, serwis laptopów

Strona główna/Naprawa, serwis laptopów

Grafika prezentująca serwis laptopów w Krakowie

Bezpłatna diagnoza

Diagnoza oraz wycena naprawy jest darmowa. Zawsze informujemy klienta o kosztach przed wykonaniem jakichkolwiek czynności serwisowych.

Bezpieczeństwo danych w serwisowaniu laptopów

Twoje dane są bezpieczne

Jeśli naprawa wiąże się z utratą danych, klient jest o tym informowany. Zawsze istnieje możliwość wykonania kopii zapasowych Państwa danych i ponowne wgranie ich po naprawie.

Tania i szybka naprawa laptopów Kraków-Podgórze

Atrakcyjne ceny

Dobra organizacja oraz ogromna wiedza pozwala nam realizować sprawnie naprawy. Umożliwia to nam skrócenie czasu napraw, a tym samym obniżenie stawek serwisowych.

Podstawowe usługi naszego serwisu laptopów

 • czyszczenie laptopa po zalaniu
 • czyszczenie laptopa z kurzu, wymiana past termo-przewodzących
 • wymiana układów BGA (kart graficznych)
 • wymiana matryc w laptopach
 • wymiana portów USB
 • wymiana klawiatury w laptopie
 • wymiana taśmy LCD/Matrycy w laptopach
 • wymiana płyt głównych, innych podzespołów
 • wymiana wtyczek w zasilaczu oraz gniazd zasilania w laptopie
 • wymiana podświetleń matryc
 • testy programowe podzespołów laptopa
 • wymiana zawiasów oraz prowadnic
 • odzyskiwanie danych z uszkodzonych laptopów
 • naprawa systemu Windows oraz przywracanie ustawień użytkownika
 • usuwanie wirusów oraz instalacja oprogramowania antywirusowego
 • usuwanie zapomnianych haseł BIOS/Windows

Niezły sklep i rewelacyjny serwis komputerów. Gorąco polecam.

Bogusław Piszczek, opinia z map google

Szybka i sprawna naprawa za niższą niż u konkurencji cenę, z przede wszystkim przemiłą i profesjonalną obsługą. Zdecydowanie polecam.

Piotr Wojdyla, opinia z map google

Niesamowita obsługa!
Trafiłem do serwisu z komputerem po przepięciu w sieci, ze spalonym zasilaczem. Każdy z pracowników zainteresował się tematem, zostałem poinformowany skąd mógł się wziąć problem, i jak się uchronić przed kolejnymi takimi przygodami. W międzyczasie dowiedziałem się również jak działa cała instalacja elektryczna i dużo innych cennych informacji 🙂 Bardzo miła i kompetentna obsługa. Z każdym krokiem diagnostyki komputera zostałem poinformowany telefonicznie o wszystkim, co się zdarza bardzo rzadko w takich punktach. Cena za usługę była tak niska, że ciężko było uwierzyć dokonując płatności. Oczywiście podzespoły które zostały wymienione były również dobrej jakości. Ocena 6/5 🙂 Pozdrawiam serdecznie !!!!

Kuba Bajor, opinia z map google

Inny serwis stwierdził, że lapek do wyrzucenia i nie warto pakować kasy (wycena naprawy 500+). Elkompy poskładały mi go do kupy za połowę tej ceny i po roku nadal działa.

Adrian O, opinia z map google

Wysyłka laptopa do naprawy

 • Nasz serwis laptopów realizuje naprawy wysyłkowe na terenie całej Polski

 • naprawa wysyłkowa laptopa odbywa się po uprzedniej konsultacji telefonicznej lub elektronicznej z klientem

 • laptopa najlepiej wysłać w oryginalnym opakowaniu lub odpowiednio zabezpieczonego przy użyciu folii bąbelkowej i grubego kartonu

 • notebooka do naprawy można wysłać we własnym zakresie lub skorzystać z firmy kurierskiej, z którą mamy podpisaną umowę

 • po wykonaniu diagnozy laptopa klient informowany jest dokładnie o czynnościach oraz kosztach naprawy sprzętu

Masz problem z laptopem, komputerem? Napisz do nas!

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer konaktowy

Temat

Treść wiadomości

Serwisujemy laptopy większości znanych marek

Prowadzimy serwis laptopów takich marek jak: Acer, Asus, Toshiba, Fuitsu-Siemens, Dell, Samsung, Lenovo, Sony, Apple, MSI. LG i wielu innych

Dzięki stałej i wieloletniej współpracy z producentami laptopów jesteśmy w stanie realizować naprawy szybciej, efektywniej oraz w konkurencyjnej cenie

Serwisujemy laptopy firmy Asus, HP, Lenovo i inne

Typowe awarie wyświetlania obrazu

Najczęstszą przyczyną uszkodzenia ekranu w laptopie są czynniki mechaniczne: pęknięcia, rozbicia, zalanie, przypalenie, głębokie rysy. Często też awarie matryc objawiają się efektami wizualnymi w postaci, kolistych plam, pionowych pasów, białego ekranu lub fraktali graficznych.

Koszt wymiany matrycy w laptopie  uzależniony jest przede wszystkim od modelu danego laptopa i wyceniany jest indywidualnie. Naprawa polega na demontażu uszkodzonej matrycy, wyczyszczeniu wnętrza laptopa, montażu i zabezpieczenia oraz testu nowej. Czas naprawy waha się od 1 do 5 dni. Są jednak przypadku w których może się wydłużyć ze względu na brak dostępności matryc wymiennych.

Naprawy wyceniamy za darmo.

Taśma przechodzi przez zawias laptopa łącząc matrycę(często mikrofon, kamerę) z płytą główną. Usterka objawia się poprzez znikanie, miganie obrazu przy poruszaniu górną klapą laptopa.  Wynika ona głównie z zużycia mechanicznego ścieżek w taśmie, które z czasem się przerywają i zaczynają się stykać tylko w konkretnych położeniach klapy.

Uszkodzoną taśmę w laptopie należy jak najszybciej wymienić z uwagi na możliwość wystąpienia zwarcia i uszkodzenia innych podzespołów laptopa.

Naprawa polega na demontażu obudowy matrycy i laptopra, wyjęciu uszkodzonej taśmy, wyczyszczeniu wnętrza laptopa, montażu nowej taśmy i przeprowadzeniu odpowiednich testów. Czas trwania naprawy szacujemy na od 1-5 dni i jest on zależny od modelu notebooka i dostępności części zamiennych.

Typowe uszkodzenia mechaniczne laptopa

Najczęstszą przyczyną uszkodzeń zawiasów klapy laptopa jest ich zużycie wynikające w głównej mierze z niewłaściwego użytkowania laptopa. Często przenosimy/trzymamy nasz komputer przenośny za górną klapę co przyczynia się do szybszego zmęczenia materiału.

Koszt wymiany zawiasów/prowadnic w laptopie jest zależny od modelu danego laptopa, stopnia dostępności wynikającego z budowy danego modelu. Czas naprawy to średnio od 1-5 dni. Usługa polega: na demontażu obudowy matrycy, demontażu uszkodzonych zawiasów/prowadnic, wyczyszczeniu laptopa, ocenie stanu technicznego gniazd oraz montażu nowych zawiasów/prowadnic.

Wymianę zawiasów/prowadnic rekomenduje wykonywać parami ze względu na różnice w sile jaką należy włożyć przy domykaniu klapy laptopa. Może się okazać, że nowy zawias będzie stawiał dużo większy opór co doprowadzić może nawet do uszkodzenia matrycy.

Często korzystamy z laptopa podłączonego do zasilania. Zdarza nam się wtedy zapomnieć o tym fakcie i próbujemy przenieść urządzenie ?na kablu? co prowadzi do naprężenia wtyku zasilania oraz gniazda zasilania w laptopie.  Jeśli nie udało nam się uszkodzić jednego z tych elementów układu zasilania w danej chwili to z czasem jednak przy powtarzalności tego typu zdarzenia możemy być pewni, że jeden z tych dwóch elementów przestanie funkcjonować prawidłowo.  Nasz serwis realizuje wymiany kabla z końcówka zasilacza oraz gniazd zasilania w większości laptopów.